Pracovní snídaně s O365 [5. 2.]

Pracovní snídaně s O365 [5. 2.]

DAQUAS organizuje a moderuje pracovní snídani pro současné i potenciální uživatele cloudových služeb. Máme příležitost se setkat a promluvit si o tom, co vás čeká a nebo co už vás trápí po přechodu na Office 365 / Microsoft 365. A tomu určitě stojí zato věnovat pozornost. Akce není (primárně) pro IT, je potřeba se o tomto tématu bavit s koncovými uživateli. Nejspíš to platí tak napůl … pokud se uživatelé zúčastní, bude to pro ně ... a vlastně pro všechny ... přínosem.

Úterý 5. 2. 2019 9:00, Impact Hub Brno, Cyrilská 7

Čekejte 15-20 minutové živé ukázky s tématy:

  • Co všechno nabízí O365 a co umí a neumí jednotlivé aplikace. Konkrétně za nás Forms (dotazníky) - naše prezentace Nástroje O365.
  • Sdílení (OneDrive, OneNote, Teams).
  • Správa zařízení (M365).
  • … a třeba jak je to s podporou starších edic Windows a Office ... jaké jsou reálné náklady na provoz nejednotné infrastruktury - co je potřeba zahrnout do úvah o ekonomické efektivnosti IT.

Pokud budete mít zájem, prosím přihlaste se (do pondělí 14:00) … nebo využijte registraci přímo u DAQUAS-u (v tom případě mi prosím dejte vědět).

Na minulé snídani jsme se pokusili zamyslet nad možnostmi a omezeními v širším slova smyslu, především směrem k organizaci práce, dovednostem a konkrétněji na sdílené složky v elektronické poště. Co bude na té březnové, můžete ovlivnit.

To hlavní, na co bychom vás chtěli nalákat, je získání kontaktu a tím přístup k průběžně aktualizované "příručce" tipů a triků … aneb když budete mít dotaz, potíž, komplikaci, nesnáz či náročný požadavek - svěřte se nám - nejenže vám zadarmo pomůžeme, ale zveřejníme tu společnou zkušenost v katalogu doporučených postupů. Nikoli v duchu diskusních uživatelských fór, ale v poloze metodiky - příčiny, způsob odstranění, souvislosti, možnosti využití v obdobných situacích, zobecnění, doporučení. Tohle děláme opravdu rádi.

Máme pár ultrajednoduchých případů.

  • Jak vytisknout list Excelu včetně komentářů? ... A je dobrý nápad psát do komentářů něco, co bude potřeba vytisknout?
  • Výkaz výměr na hromadu stránek ... ale v PDF. Dá se to nějak jednoduše dostat do Excel-u?
  • Jak dostat sdílenou složku Exchange (O365) do Outlook-u v telefonu?
  • Jenom pro zajímavost … víte, co dělá v Edge Ctrl-Shift-R?

;